Saglabāt vasaru

Saglabāt vasaru

RTMM 430748

hash
Papīra lietas
Darbistaba fons

Augusts tuvojas noslēgumam, tas nozīmē, ka arī vasara drīz beigsies. Bet cik daudz jauku notikumu ir piedzīvots! Būtu lieliski, ja šīs brīnišķīgās vasaras emocijas un piedzīvojumus varētu saglabāt.

Mēs varam to  izdarīt kopā, izveidojot apsveikumu vai glezniņu ar vasaras augiem, jo tieši daba visspilgtāk parāda gadalaiku ritējumu. Kā izveidot herbāriju, kurš būs vajadzīgs tālākām darbībām, skaties šeit.

Iedvesmojoties no Rakstniecības un mūzikas muzeja krājumā glabātā darba, kas piederējis  komponistam un mūzikas kritiķim Jānim Zālītim (1884–1943), aicinām saglabā savas skaistākās atmiņas un ziedus, veidojot glezniņu vai apveikuma kartīti.

Ja kārtīgi apskatīsi fotogrāfiju, tad ieraudzīsi, ka uz papīra lapas ar uzrakstu “Natural Flowers from the Holy Land” (“Īsti ziedi no Svētās Zemes”) pielīmēti izkaltuši augi, kuri vākti laika periodā no 1930. līdz 1939. gadam, bet aizvien glabājas muzeja krājumā un līdz ar sevi nes atmiņas par to laiku.

NEPIECIEŠAMS:

  • nospiesti, izžāvēti augi/herbārijs;
  • stingrāka lapa apsveikuma/glezniņas pamatam;
  • līme;
  • rakstāmais.

IZGATAVOŠANA:

10–20 min.

Izgatavošanas aprakstu skaties tālāk.

1

Nospiestos augus izklāj sev priekšā.
2

Stingrāku lapu pārloki, veidojot apsveikuma kartītes vai glezniņas pamatu sev ērtā izmērā. Ja nepieciešams, izmanto šķēres.
3

Uz izveidotā pamata, veido kompozīciju no nospiestajiem augiem.
4

Izveidoto kompozīciju pielīmē.
5

Kompozīciju vari papildināt ar zīmētiem akcentiem.
6

Ja gatavo apsveikumu, tā iekšpusē ieraksti vēlējumu.
7

Darbs gatavs!