Konkursa “Muzeja pasakas” rezultāti

Konkursa “Muzeja pasakas” rezultāti

hash
atskats
Virtuve fons

No 2024. gada 1. marta līdz 2024. gada 31. maijam Rakstniecības un mūzikas muzejā notika konkurss 4.–12. klašu skolēniem “Muzeja pasakas”.

Konkursā piedalījās 274 skolēni no 37 dažādām izglītības iestādēm visā Latvijā. Iesūtītās pasakas tika vērtētas trīs klašu grupās, un visplašāk bija pārstāvēta 4.–6. klašu grupa.

Mēs ar nepacietību gaidījām pasakas un priecājāmies par ikvienu no tām, kas atrada ceļu uz muzeju. Lielākoties pasakas tikai iesūtītas elektroniski un bija rakstītas datorrakstā, bet saņēmām arī ar roku rakstītas pasakas, par ko ar bija vēl lielāks prieks, jo muzeja viena no vērtībām ir tieši dažādu autoru rokraksti. Tad sākās pats grūtākais un atbildīgākais darbs – izlasīt katru pasaku un to novērtēt. Šajā uzdevumā iesaistījās gandrīz visas muzeja nodaļas, kā arī rakstniece Laura Vinogradova. Katra pasaka tika izlasīta vairākkārt, līdz žūrija pieņēma galīgo lēmumu.

Pateicamies visiem dalībniekiem un pedagogiem par ieguldīto laiku un darbu pasaku radīšanā!  Pasakas bija tik dažādas un notikumiem un izdomas piepildītas. Tās lasot, bija gan skaļā balsī jāsmejas, gan jāpārdzīvo līdzi, gan tās lika paskatīties uz muzeja krājuma un tā priekšmetiem no cita skatpunkta.

Apkopojot žūrijas vērtējumus, konkursa “Muzeja pasakas” laureāti ir:

4.6. klašu grupā

  1. vieta – Miķelis Rožkalns
  2. vieta – Laura Nameda Ruģēna
  3. vieta – Sevastjans Meikšāns un Luīze Kanaviņa

Atzinība – Katrina Kučinska

7.9. klašu grupā

  1. vieta – Anna Ošleja
  2. vieta – Patriks Arnicāns
  3. vieta – Pauls Staņislavskis

Atzinība – Poļina Obrazeja

10.12. klašu grupā

  1. vieta – Mareks Zvejnieks
  2. vieta – Elza Toča
  3. vieta – Evelīna Davidāne un Sindija Bumbiere

Atzinība – Gerda Brauere un Rūbija Tēraude

Visas laureātu pasakas vari izlasīt šajā prezentācijā:

laureātu pasakas

 

Konkursa labāko pasaku autorus apbalvojām 1. jūnijā, kad tikāmies noslēguma pasākumā Muzeju krātuvē. Laureātiem bija iespēja redzēt, kā glabājam vēsturiskos priekšmetus, izstaigājot muzeja krātuves, kā arī radoši darboties kopā ar rakstnieci Lauru Vinogradovu.