Tējošana

Tējošana

RTMM p66769

hash
Piemiņas lietas
Pagrabs fons

Sveiciens pavasarī, kad apkārt smaržo ceriņi un liesmo kastaņu sveces!

Esmu fotoattēls, kas tapa 1959. gadā, bet tagad dzīvoju muzeja krājumā. Dzirdēju, ka Rakstniecības un mūzikas muzejs, kurš pašlaik kļuvis par manām mājām, gatavojas Starptautiskajai muzeju naktij, kurā tiks stāstīti daudzi interesanti stāsti, un arī es nolēmu pastāstīt savu.

Ja kārtīgi mani aplūkosi, ieraudzīsi, ka fotogrāfijā ir divas sievietes, kuras sēž pie tējas galda. Viena no viņām ir izcilā latviešu rakstniece Zenta Mauriņa (foto pa kreisi) un otra ir viņas vēstuļu draudzene Kārina Homfelde (pa labi). Es glabāju īpašu mirkli – kadrs tika noķerts Zviedrijā, Upsalā, kad Zenta bija apciemojusi savu vēstuļu draudzeni, ar kuru sākusi sarakstīties agrā jaunībā.

Bet atgriežoties pie smaržām… es pačukstēšu, ka Zentai Mauriņai ir ļoti garšojušas zāļu tējas, kā arī ūdens ar medu. Vai, aizverot acis, vari iedomāties, kā smaržo piparmētras, kumelītes, liepziedi, gaiļbiksītes raspodiņi, vīgriezes vai arī šī ziedu buķete kopā?

Un vēl Zenta cienastu esot saukusi par “gastri”. Varbūt tavā ģimenē ir kāds īpašs vārds, kuru lietojat tikai jūs? Atnāc uz muzeju nakti un pastāsti mums! Vai arī atsūti uz mūsu e-pastu augsimmuzeja@rmm.lv.