Rūdolfam Blaumanim – 160!

Rūdolfam Blaumanim – 160!

RTMM 272193\1, RTMM 51591

hash
Piemiņas lietas
Pagrabs fons

1863. gada 1. janvārī ir dzimis latviešu literārās pasakas “Velniņi” un daudzu citu literāro darbu un grāmatu autors Rūdolfs Blaumanis (1863–1908), pēc kura darbu motīviem ir uzņemtas filmas, izrādes un animācijas filmas.

Atzīmējot rakstnieka 160 gadu jubileju, piedāvājam ielūkoties Rakstniecības un mūzikas muzeja krātuvē un iepazīties ar Blaumaņa personīgajām lietām, kas saglabājušās līdz mūsdienām. Šajā darba lapā vari atklāt vienu no tām.

Brilles: Sveicināti! Mēs esam Rūdolfa Blaumaņa brilles, viens no galvenajiem rakstnieka aksesuāriem. Izskats mums ir elegants un trausls. Ja pameklēsi fotogrāfijas, kur redzams rakstnieks, pamanīsi, ka vienmēr esam viņam uz deguna. Mūs izgatavoja aptuveni 1904. gadā, mums ir ovālas formas stikli, baltmetāla rāmji un elastīgas stiepļveida kājiņas. Šobrīd mūsu mājas ir Rakstniecības un mūzikas muzeja krātuvē.

Aproces: Sveiki, sveiki! Mēs esam aproces, izgatavotas no balta lina auduma. Esam stērķelētas (cietinātas), lai iegūtu savu formu. Katrā aprocē ir četri pogcaurumi. Vertikāli mūsu augstums ir 12,4 centimetri un horizontāli 28,4 centimetri.

Esam unikālas. Ja tu jautātu: kāpēc? Mēs atbildētu: ja kārtīgi izpētīsi foto, pamanīsi, ka mūs rotā unikāli iniciāļi*. Tas norāda, ka esam piederējušas Rūdolfam Blaumanim un nevienam citam tieši šādu aproču nav.

 

 

Ilgi atrodoties muzeja krātuvē vienā plauktā, bet dažādās kastēs, reizēm gribas atkal satikties. Tādēļ palūdzām, lai par mums izveido animācijas filmiņu, ko mēs darām, kad muzejā neviena nav!

*vārda, uzvārda pirmie burti saīsinātā rakstījumā.