RAIŅA ZILĀ TĒJKANNA

RAIŅA ZILĀ TĒJKANNA

RTMM 123317

hash
Piemiņas lietas
Pagrabs fons

Es neesmu pārāk liela, toties skaisti zilā krāsā. Man ir ieliekts snīpis un zvanveida vāciņš. Mani vienam no ievērojamākajiem latviešu dzejniekiem - Rainim uzdāvināja viņa māte.

Rainis, īstajā vārdā Jānis Krišjānis Pliekšāns, iespējams, ir zināmākais vārda meistars un literāts Latvijā. Viņš arī bērniem rakstījis daudz dzejoļu, ne tikai pieaugušajiem. Rīgā, Esplanādē, atrodas viņa piemineklis. Pie tā katru gadu 11. septembrī, Raiņa dzimšanas dienā, atzīmē Dzejas dienas. Vēl viena interesanta skulptūra “Divi Raiņi” ir redzama pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas. To veidojis tēlnieks Aigars Bikše, un tajā patiešām redzami divi Raiņi!

Es daudz savas dzīves laika esmu pavadījusi Raiņa tuvumā. Pat devusies līdzi Rainim trimdā uz Slobodsku, pilsētu Krievijā, kur dzejniekam piespiedu kārtā uz 5 gadiem lika doties tā brīža politiskā vara Latvijā. Slobodskā vēl šodien darbojas Raiņa muzejs. Vietējie iedzīvotāji Raini vērtē kā lielu personību un lepojas, ka dzejnieks dzīvojis viņu apgabalā.

Krievijā Rainim es biju silta un mīļa lieta no dzimtās Latvijas, jo uz Slobodsku jau viņš nedevās brīvas gribas vadīts. Kad Rainis devās pārgājienos, lasīja dažādas zāļu tējas un vakaros vārīja tēju… Varbūt viņš, tēju dzerot, sapņoja par Latviju un dzejoja?

Starp citu, mani arī var aplūkot muzejā! Brauc uz Jūrmalu, Raiņa un Aspazijas vasarnīcu, ja gribi mani satikt dzīvē!