Pasaka par zvirbuli

Pasaka par zvirbuli

ciemos Marina Rebeka

hash
Literatūra
Viesistaba fons

Kādā pavasara dienā Rakstniecības un mūzikas muzejā viesojās viena no izcilākajām mūsdienu operdziedātājām, latviešu soprāns* Marina Rebeka. Muzejam viņa uzdāvināja savus kompaktdiskus, kā arī pastāstīja par savas bērnības mīļāko grāmatu.

Bērnībā Marina Rebeka lasījusi krievu valodā un par savu visīpašāko bērnības grāmatu atzīst “Pats bagātākais zvirbulis pasaulē un citi stāsti”*. Tā ir pasaku grāmata, un vismīļākā pasaka tajā ir par zvirbuli, kurš gribējis būt bagāts, taču tā zaudējis draugu un palicis viens. Vienatne zvirbulim nemaz tik ļoti nav patikusi, tāpēc viņš no bagātības atteicies, jo sapratis, ka bagātība ir brīvība un kopā būšana ar draugiem.  Dziedātāja atzīst, ka grāmatās viņai savulaik ļoti nozīmīgas ir bijušas košas krāsas un ilustrācijas. Vēl dziedātāja atklāj, ka labāk paticis klausīties, kā lasa mamma, nevis lasīt pašai.

Marina Rebeka dzimusi Rīgā, mācījusies mūzikas skolā “Rīdze” un Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas skolā.  Studējusi Parmas Arrigo Boito konservatorijā, Romas Starptautiskajā Mākslas akadēmijā un Sv.Cecīlijas konservatorijā. Papildinājusies arī Zalcburgas Mocarteuma universitātes vasaras akadēmijā un Pezaro Rosīni akadēmijā.

  1. gadā Marina Rebeka ieguvusi Starptautisko klasiskās mūzikas balvu kā “Gada mūziķe”.

*Soprāns (itāļu: soprano) ir augstākais cilvēka balss tips. Soprāna balss diapazona robežas ir no Do pirmās oktāvas līdz Fa trešajai oktāvai.

*“Cамый богатый воробей на свете и другие истории”.