MĀRA ČAKLĀ TRENAŽIERIS

MĀRA ČAKLĀ TRENAŽIERIS

RTMM 864530

hash
Piemiņas lietas
Pagrabs fons

Ir dzirdēts, ka dzejoļi top pastaigās pa mežu, braucot autobusā, atpūšoties kafejnīcās… Vai zināji, ka dzejnieks Māris Čaklais vienu dzejoli ir uzrakstījis vannasistabā?

Dzejnieks ar sievu Intu toreiz dzīvoja Artilērijas ielā. Es, pasaulē poētiskākais velotrenažieris, stāvēju vannasistabā. Kādu dienu pēc kārtīga “velobrauciena” ar mani Māris Čaklais skuvies pie spoguļa, kad pēkšņi…

Viņš sauca sievu un palūdza, lai viņa atnes papīru un zīmuli, un tā vienā elpas vilcienā tapa slavenais dzejolis “Smags mantojums”.

Varbūt dzejnieku Māri Čaklo vairāk zināt kā autoru dzejoļiem par Minkuparku? No dzejolīšiem radītas arī animācijas filmiņas par Dillī-Dallī un baismīgo Perpendikulu.

Daudzi Māra Čaklā dzejoļi pārtapuši dziesmās. Ļoti populāras ir Imanta Kalniņa dziesmas no kinofilmas “Elpojiet dziļi…”, kas tapušas pēc Māra Čaklā dzejoļiem.

Šobrīd ar mani gan vairs neviens neminas, es mierīgi dzīvoju starp muzeja dārgumiem Mēbeļu krātuvē. Bet tomēr interesanti, – vai es spētu iedvesmot vēl kādu dzejnieku? Sportot jau paticis daudziem literātiem – Rainim patika no rītiem vingrot, Imantam Ziedonim jogot, savukārt muzeja dibinātājs Jānis Greste bija kaislīgs riteņbraucējs.