Leona Brieža bērnības dzejoļu grāmatiņa

Leona Brieža bērnības dzejoļu grāmatiņa

RTMM 860349

hash
Rokraksts
Pagrabs fons

Es esmu maza, brūna grāmatiņa (blociņš) ar rūtotām lapām, un manī glabājas liela vērtība – dzejoļi un zīmējumi. Tev šķitīs, kas tur liels, bet mani radījis izcilais latviešu dzejnieks Leons Briedis (1949–2020) astoņu gadu vecumā. Diezgan agri, vai ne? Šie ir dzejnieka sacerēti dzejoļi, un arī zīmējumus radījis viņš pats. Tiesa, ne visus, dažus ir zīmējuši viņa bērni, kad autors mani lasīja viņiem priekšā. Tie atrodas grāmatiņas pašās beigās. Vai pamanīji, ka visi dzejoļi ir rakstīti ar zilu tinti?

Ja aplūkosi mani kārtīgi, tad ieraudzīsi, kāds izskatījās dzejnieka rokraksts bērnībā. Un kāds ir tavs rokraksts?

Paskaties, cik maza es esmu! Lai labāk saprastu manu izmēru (10,1 x 8 cm), fotogrāfe man pielika klāt gliemežvāku.

Galerijā vari redzēt grāmatiņas ārpusi un Leona Brieža dzejoļus un ilustrācijas, kā arī krājumā glabāto autora portreta grafiku, ko radījis rumāņu dzejnieks Marins Soresku (RTMM 808830\1-4).

Bet vai tu zini, kas bija Leons Briedis? Leons Briedis bija latviešu dzejnieks, literatūrkritiķis un atdzejotājs. Viņš ir atdzejojis darbus no rumāņu, latīņu, itāļu, spāņu, franču, portugāļu, japāņu, serbu un ukraiņu valodas.

Vai tev ir sava radošā grāmatiņa? Aicinu tevi tādu izveidot, paraugu vari aplūkot šeit. Lai raisītos idejas, vari izmantot jau gatavo paraugu ar L. Brieža ilustrācijām vai izveidot savu, izmantojot instrukciju. Priecāsimies, ja atsūtīsi, kas tev ir sanācis uz mūsu e-pasta adresi: augsimmuzeja@rmm.lv.