Jēkaba Nīmaņa atmiņas par bērnību un mūziku

Jēkaba Nīmaņa atmiņas par bērnību un mūziku

"Pasaule ir skaista, un es tajā iederos!"

hash
Mūzika
Viesistaba fons

Komponists Jēkabs Nīmanis dzīvo Rīgā un ar lielu prieku piekrita tikties, lai pastāstītu par savu bērnību un mūziku, ko rada bērniem tagad, kad ir pieaudzis.

Kā ļoti īpašu brīdi Jēkabs atceras, ka, braucot Moskviča* aizmugurējā sēdeklī, klusiņām pie sevis dudinājis ABBA* dziesmu “Mamma Mia”. Tieši tajā brīdī komponists piedzīvojis spēcīgu izjūtu – pasaule ir skaista, un es tajā iederos!

Dažreiz Jēkabs savām dziesmām pats arī raksta vārdus – video kopā varam noklausīties fragmentu no viņa rakstītās dziesmas par 1. septembri. Tiesa, tādu, kad saproti – šogad uz skolu vairs nav jāiet.

Visbiežāk komponistam tekstus mūzikas radīšanai atsūta paši dzejnieki, – silta sadarbība izveidojusies ar dzejnieci Inesi Zanderi. Kopā abi radījuši dziesmas populārajam animācijas filmu ciklam “Lupatiņi”.

Jēkabs Nīmanis ir komponists un mūziķis, vairāk pamanāms kā teātra un kino mūzikas autors. Vairākas reizes ieguvis Spēlmaņu nakts balvu. Jēkabs aktīvi piedalās Latvijas koncertdzīvē, spēlē klarneti, nodarbojas ar skaņas instalāciju, veido audiovizuālo noformējumu darbus.

* Vieglo automobiļu marka, ražota PSRS.

* ABBA ir 1972. gadā dibināta popmūzikas grupa no Zviedrijas. Grupa savu popularitāti ieguva 1970. gados.