Dziesma bērnu korim

Dziesma bērnu korim

RTMM 309964

hash
Rokraksts
Pagrabs fons

Esam notis, patiesībā trīs nošu lapas, un glabājamies Rakstniecības un mūzikas muzeja krātuvē. Ilgi un pacietīgi gaidījām savu kārtu, lai varētu par sevi pastāstīt. Esam kādas ļoti ziemīgas un skaistas dziesmas notis, kas paredzētas trīsbalsīgam bērnu korim ar klavieru pavadījumu. Notis dziesmai “Ziemas prieki” sarakstījis komponists un pianists Arvīds Žilinskis* (1905–1993) un teksta autore Dzidra Rinkule-Zemzare** (1920–2007).

Ja papētīsi lapas, tad pamanīsi, ka pieraksts veikts ar tinti, datējums, kad tas varētu būt noticis, ir 1957. gada novembris.

Titullapā (pirmajā lapā) var ieraudzīt ar zīmuli rakstītu norādi “b.Vallem” (diriģents un komponists Aleksandrs Valle), otrajā un trešajā lapā – notis un dziesmas teksts.

Vai pazīsti notis? Vai vari, sekojot notīm, šo dziesmu nospēlēt vai nodziedāt?

Ja ne, tad piedāvājam noklausīties A. Žilinska dziesmu “Ziemas prieki”, ko 1967. gada ierakstā dzied Skolēnu pils koris Daumanta Kalniņa vadībā. Dziesmu var noklausīties šeit.

Kad dziesma ir noklausīta, vari mēģināt aizpildīt darba lapu un katram vārdiņam atrast savu īsto vietu. Spied te.

 

 

*Arvīds Žilinskis (1905–1993) latviešu komponists un pianists. Pazīstams kā daudzu bērnu dziesmu un klavierskaņdarbu autors.  Sacerējis vairāk nekā 200 solo dziesmu, 80 kora dziesmu un vairāk nekā 300 bērnu un jauniešu dziesmu.

**Dzidra Rinkule-Zemzare* (1920–2007) latviešu dzejniece, pazīstama kā bērnu grāmatu autore un savu grāmatu ilustratore. Ar rakstīšanu aizrāvusies jau skolas laikā. Dzejniece ir bijusi krustmāte zilonītei Zuzannai (Zuzītei), kura kādreiz dzīvojusi Rīgas zoodārzā. 1992. gadā tika izdots stāstu krājums “Zuzīte”.