Ciemos dziedātājs Kārlis Rūtentāls

Ciemos dziedātājs Kārlis Rūtentāls

hash
Mūzika
Viesistaba fons

Dziedātājs Kārlis Rūtentāls lūgts pastāstīt par mūziku bērnībā, atklāj divas spilgtāk atmiņā palikušās epizodes. Abas piedzīvotas ģimenes lauku mājās Kuldīgā.

Vecāmāte viņu 4 vai 5 gadu vecumā iesaukusi par Zummīti, un tikai vēlāk, pajautājot māmiņai, Kārlis sapratis kāpēc. Zēnam tolaik ļoti garšojušas mellenes ar pienu un cukuru, viņš tās ēdis un klusi zumminājis meldiņu – “zumm, zumm, zumm, zumm…”. Tā radusies viņa iesauka Zummītis.

Jau mazliet apzinīgākā vecumā abi ar māsu gribējuši iestudēt deju, lai pārsteigtu un iepriecinātu vecākus. Deju Kārlis neatceras, atmiņā palicis vien tas, ka mūzika šai dejai atskaņota kasešu atskaņotājā no īpašas “dzeltenās kasetītes”. Patiesībā kasete esot bijusi balta, vien aplīmēta ar dzeltenām uzlīmēm. Tā nu abi pārsteiguši vecākus ar “dzeltenās kasetītes deju”.

Bērnībā Kārlis dziedājis arī slavenajā bērnu grupā “Dzeguzīte”*. Atmiņā palikusi uzstāšanās, kad viņam ar riteni bijis jāapbrauc loks pa Kongresa nama skatuvi koncerta atklāšanas brīdī. Tikai pēc tam uz skatuves kāpuši pārējie dzeguzēni.

Kārlis Rūtentāls ir dziedātājs, Latvijas Radio kora solists, arī diriģents un aranžētājs. Kārlis ir arī Latvijas Radio kora bibliotekārs, Operetes teātra mākslinieks, vokālā ansambļa “Teria” izveidotājs un vadītājs. Līdztekus dziedāšanai Kārlis Rūtentāls ir arī fotogrāfs un lielisks tētis.

* Latvijas Radio bērnu vokālais ansamblis, kas dibināts 1971. gadā.